Sukienka maxi – obowiązkowa klasyka w Twojej szafie

Każda dziewczyna marzy o pięknej sukience sięgającej do samej ziemi, ponieważ w takim stroju poczuje się jak prawdziwa księżniczka. Jednak wiele kobiet w młodym wieku odmawia sobie długich sukienek z powodu ich niepraktyczności lub przekonań o niewłaściwej figurze. W życiu zdarzają się wydarzenia, kiedy nie można obejść się bez sukienki maxi.

Ponieważ prezentuje się ona naprawdę pięknie, podkreślając wszystkie walory figury. Na przykład oficjalne ceremonie, takie jak wesela czy studniówki. Ponadto powraca piękna, ale zapomniana tradycja strojów wieczorowych w teatrze czy filharmonii. Oznacza to, że sukienkę maxi, możesz ubrać na wiele okazji, nie tylko tych typowo wieczorowych.

Sukienka maxi – to warto wiedzieć

Letnie sukienki czy suknie wieczorowe sięgają zwykle do kostek. Takie sukienki pasują na wiele okazji – możesz ubrać je na plażę, na letnie spotkanie z przyjaciółmi czy na ważną uroczystość. Przyjęło się, że sukienki do samej ziemi uznawane są za wizytowe. W ostatnim czasie przekonanie to uległo zmianie, a sukienkę maxi możesz ubrać na codzienne wyjścia. Jeśli obawiasz się, że sukienka maxi nie będzie odpowiedni, istnieje kilka prostych zasad, według których zawsze możesz zdecydować czy założyć suknię wieczorową, czy wybrać sukienkę koktajlową.

Jak dobrać sukienkę maxi do wyjścia?

Pierwszą rzeczą do rozważenia jest czas rozpoczęcia wydarzenia. Jeśli spotkanie zacznie się wcześniej, niż godzina 19.00 strój wieczorowy będzie nieodpowiedni.

Chociaż są wyjątki, wiele festiwali filmowych zaczyna się w ciągu dnia, ale gwiazdy zawsze patrzą na nich w długich do ziemi sukienkach. Zwróć uwagę na to, czy wybierasz się na formalne wydarzenie. Drugim ważnym czynnikiem jest aktualna sytuacja, w której odbywa się uroczyste wydarzenie. Co innego, jeśli uroczystość odbywa się w restauracji lub w sali imprezowej, a co innego, gdy goście gromadzą się w mieszkaniu. Warto jednak zaznaczyć, że klasyczna sukienka maxi w stonowanej kolorystyce i odpowiednim materiale zawsze będzie się dobrze prezentować.

Na spotkanie w domu wybierz do niej nieco mniej zobowiązujące dodatki jak np. skórzana kurtka czy sportowa torebka.