Pierścionek zaręczynowy jak wybrać?

Pierścionka zaręczynowego do wielu panów jest bardzo stresujący. Dzieje się tak z wielu powodów. Po pierwsze mają oni kłopot z dobraniem rozmiaru. Sprawa jest nieco prostsza jeśli partnerka nosi pierścionki. Wtedy mąż ma jakiś punkt odniesienia. Ale co zrobić jeżeli ukochana kobieta na co dzień nie nosi tego elementu biżuterii. Przypadku wielu panów ucieka się no forteli. Mierzą palec narzeczonej, gdy pa słodko śpi.

Zdarza się też że przyszły mąż prosi o pomoc inną kobietę, na przykład siostrą panny młodej czy też jej przyjaciółkę.

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

Tu też  sprawa nie jest taka prosta. Szacuje się, że cena pierścionka zaręczynowego w Polsce waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Chociaż oczywiście znajdziemy biżuterię, której cena oscyluje w cenie zakupu mieszkania. Jednak mało która panna młoda oczekuję takiego podarunku. Najlepiej kupić taki pierścionek zaręczynowy, na jaki nas stać w danym momencie. Przecież nie cena biżuterii jest najważniejsza, a szczerze intencje.

Czego zależy cena pierścionka zaręczynowego?

Na cenę biżuterii wpływa kruszec z jakiego został wykonany pierścionek zaręczynowy. Najpopularniejsze są pierścionki ze złota. Jednak jeśli dysponujemy większą sumą pieniędzy, to możemy wybrać pierścionek z tytanu bądź platyny.

Na cenę pierścionka zaręczynowego wpływa też rodzaj i wielkość kamienia. Od lat najpopularniejsze są diamenty, ale to nie jedyna opcja do wyboru. Mąż może zdecydować się na pierścionek zaręczynowy z na przykład rubinem, szafirem, tanzanitem czy opalem. Wszystko zależy od gustu przyszłej panny młodej, wszak to ona będzie nosiła tę biżuterię przez wiele lat.