Garsonka – dlaczego wraca moda na nią i jak ją nosić?

Patrząc na najnowsze kolekcje znaczących domów mody, z łatwością można zauważyć, że garsonka odegra w tym roku ważną rolę. Pojawia się ona na wybiegach z ogromną regularnością, a najpopularniejsza jej długość to ta do okolic talii lub maksymalnie pasa.

Jak to się stało, że mini garsonki zawładnęły szafami gwiazd oraz influencerek?

2022 rok – moment przełomu w świecie trendów

Zwrot w stronę ubrań o kompletnie innych niż te noszone w ostatnich latach krojach można zaobserwować już od jakiegoś czasu.

Spodnie o maksymalnie zwężanych nogawkach zostały wyparte przez coraz częściej wybierane dzwony. Modne jeszcze nie tak dawno temu wysokie stany są obecnie zastępowane przez te o wiele niższe, co widzimy na przykładzie popularnych teraz biodrówek. Dokładnie tak samo jest z garsonką – przez wiele lat nosiłyśmy obszerne, over-size’owe kroje marynarek. Tym razem przyszedł czas na garsonki o wiele krótsze i bardziej dopasowane do kobiecych sylwetek.

Sposoby na to, aby bezbłędnie komponować stylizacje z garsonką

Jeśli zbyt już przyzwyczaiłaś się do luźnych marynarek i zastanawiasz się, czy będziesz w stanie pogodzić nowy krój tego elementu garderoby z innymi ubraniami, nie martw się. Możliwości jest mnóstwo, a efekty mogą robić różnorodne wrażenie; od bardziej młodzieżowych, lekkich stylizacji aż po te zdecydowanie mocniej klasyczne. Skoro mowa o klasyce, zestawieniem, które nie ma szans się nie udać jest mini garsonka z ołówkową spódnicą. Outfit idealny dla tych, które w eleganckich strojach czują się bezpieczniej. Na tym jednak możliwości zdecydowanie się nie kończą.

Na odważniejsze z nas czekają garsonki w żywych kolorach oraz te zrobione z materiałów takich jak lakierowana skóra. Również połączenie z mini spódnicą daje przyciągający uwagę efekt.