Biała koszula damska – dlaczego warto ją mieć?

Biała, damska koszula, to klasyczny element garderoby. Tego typu bluzka sprawdzi się jako element wielu różnych stylizacji. Zarówno tych klasycznych, jaki nieco mniej formalnych.

Stylizować białą koszulę?

Wielu osobom biała bluzka koszulowa kojarzy się z typowo biurową stylizacją. I słusznie. Ten element damskiej garderoby idealnie wpasowuje się w kanony nawet bardzo rygorystycznego dress codeu.

Jednak biała koszula daje nam zdecydowanie więcej możliwości. Bluzki tego typu świetnie wyglądają z jeansami. Zarówno z tymi, klasycznymi, jak i tymi z przetarciem i dziurami.  Masz ochotę na nieco bardziej drapieżny look. Koszula w tym ci pomoże… Wystarczy zestawić ja ze skórzaną spódnicą czy spodniami. Taka stylizacja nadal będzie kobieca, ale z odrobiną rockowego zacięcia. Biała koszula sprawdzi się także latem możemy ją nosić do luźnych spodni czy spódnic w stylu Boho. Pasuje też do ubrań w stu safari.

Warto zabrać ją na wakacje. Przewiewnego materiału możemy narzucić na kostium kąpielowy. Do takiego zestawu wystarczy pareo czy szorty i wprost z plaży możemy udać się na miejski deptak czy ma drinka

Na co warto zwracać szczególną uwagę?

Z pewnością na materiał z którego uszyta jest nasza biała koszula, zwłaszcza jeśli chcemy nosić ją do biura. Zgodnie z obowiązującymi zasadami bluzka nie powinna prześwitywać…

Jeśli tak się dzieje, to mamy dwa wyjścia. Pierwsze, to zostawić ją w szafie… Druga opcja, to włożenie pod bluzkę koszulki na cienkich ramiączkach. Koniecznie cielistej. Biały podkoszulek jeszcze bardziej uwidoczni to że nasza bluzka została uszyta z bardzo cienkiego materiału.