Jak łatwo wyeliminować łupież? 5 sprawdzonych sposobów domowych!

Walka z łupieżem nie jest taka prosta, jakby mogło, się wydawać a ten problem sięga, aż 55 procent ludzi na świecie. Wiele ludzi męczy, się z problemami łupieżu nie wiedząc, skąd on się dokładnie bierze, ale i jak go zwalczyć. Dlatego stworzyliśmy dla Ciebie listę pięciu sprawdzonych sposobów domowych na walkę z łupieżem! Sprawdź, a i Tobie uda się wyjść z niego!

Łupież — Czym on jest?

Łupież to łuszczący się naskórek głowy, który widoczny jest na naszych włosach, ale również opada on na nasze ramiona szyję, czy nawet kark. Łupież to nic innego jak nasz stary naskórek, który odpada z naszej głowy i przy tym się złuszcza i przejawia się w charakterystyczny biały sposób.

Rodzaje łupieżu

Łupież łojotokowy (Inaczej mokry) stanowi on cięższą odmianę łupieżu suchego. Jak i również może, nam powiedzieć jego nazwa przy nim występuje, silny łojotok. Oprócz tych dużych widocznych gołym okiem płatów możemy też przyuważyć na naszej głowie żółte tłuste fragmenty naszego naskórka.

Z kolei łupież suchy jest to najczęściej pojawiający się u nas problem łupieżu. Objawem tego łupieżu jest swędzenie nadmierne złuszczanie się naskórka, ale i szybkie przetłuszczanie się włosów na naszej głowie.

Jak skutecznie pozbyć się łupieżu na naszej głowie?

Sposobów na łupież jest całe mnóstwo. Pomocna może okazać się nawet zdrowa i zbilansowana dieta. Poznaj naszych 5 sprawdzonych skutecznych sposobów domowych, aby się go pozbyć raz a na zawsze, aby również u nas więcej się nie pojawił!

1. Ocet

W trakcie swojej kąpieli i mycia włosów warto pierw użyć octu i polać go sobie na głowę i wsmarować, odczekać chwilę i spłukać. Ocet ma właściwości zabijania różnorodnych bakterii w tym właśnie łupieżu, dlatego, jeżeli chcesz, się go pozbyć ocet będzie, dla Ciebie!

2. Ziołowe płukanki

Kolejnym krokiem w swojej walce z łupieżem możesz wykorzystać różnorodne płukanki ziołowe, które dostaniesz w większości sklepów zielarskich. Stosując, płukankę regularnie zniwelujesz, łupież!

3. Olejek rycynowy

Olejek ten również dostaniesz w sklepie zielarskim i działa on bardzo podobnie do octu, tylko że musisz odczekać znacznie dłużej, aby jego właściwości bakteriobójcze zaczęły działać.

4. Oliwa z oliwek

Lek prawie na wszystko. Ta nasza oliwa jest dla nas zbawieniem w kosmetyce i dbaniu o swój wygląd. Smarując, sobie włosy oliwą z oliwek łupież bardzo szybko zniknie, a Ty będziesz cieszyć się dniami bez swędzącej głowy!

5. Jajko

Kolejnym domowym i ratującym nas sposobem na cerę, włosy, ciało jest jajko! Jego właściwości są naprawdę ciekawe i często praktykowane! Posiada on wielkie ilości białka, ale i innych właściwości, które między innymi likwiduje nasz łupież!